Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, со можни слаби врнежи снег

Денес, вторник, 31 јануар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можни слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, среда, 1 февруар, во Битола времето ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »