Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 2 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, петок, 3 февруар, во Битола променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 6 степени.