Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и многу студено со провејување на снег

Денес, недела, 5 фебруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и многу студено, и ќе провејува слаб снег. Ќе дува силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 0 степени.

Утре, понеделник, 6 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »