Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и студено

Денес, вторник, 7 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи,  времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -2 степени.

Утре, среда, 8 февруар, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до -1 степен.