Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност и студено

Денес, петок, 10 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утре, саботаа, 11 февруари, во Битола времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »