Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: две сообраќајки, две лица со тешки телесни повреди

На 09.02.2023 во 07.05 часот во СВР Битола пријавено е дека на ул. “Смилевски Конгрес“ во Битола патничко возило „југо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 60 годишно лице од село Нижеполе, битолско, удрило во пешак н возраст од 43 години од Битола. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола, а увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

На 09.02.2023 во 09.08 часот во СВР Битола, пријавено е дека на ул. “Довлеџик“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“, управувано од 30 годишно лице од Битола и товарно возило „рено“, управуван од 32 годишно лице  од село Суводол, општина Демир Хисар, двете со битолски регистарски ознаки. Во несреќата возачот на “фолксвагенот“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »