Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно и малку потопло

Денес, недела, 12 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува и умерен до засилен северен ветер. Максималната температура во Битола до 4 степени.

Утре, понеделник, 13 февруари, во Битола времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола до 7 степени.