Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 10 степении

Денес, среда, 15 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, четврток, 16 февруари, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »