Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 18 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 19 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 16 степени.