Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со мала облачност

Денес, среда, 22 февруар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, четврток, 23 февруар, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »