Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 27 фебруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, вторник, 28 февруар, во Битола, времето ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, наместа пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »