Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: Албанец “провалил“ во куќа на “Илинденска“ заработи кривична

СВР Битола поднесе кривична пријава против 57 годишно лице од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 21.01.2023 на ул.„Илинденска“ во Битола, пријавениот во куќа сопственост на К.С.(66) од Битола со употреба на физичка сила од неа одзел пари и мобилен телефон.

More from ВестиMore posts in Вести »