Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, среда, 8 март, во Битола, според прогозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, четврток, 9 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »