Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 10 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 11 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, кој попладне ќе се промени во северен. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »