Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: санкцонирани 14 возачи под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (10/11.03.2023) во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 14 возачи. Од нив 6 на територија на Битола, 7 во Прилеп и 1 Ресен.

За време на контролата биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »