Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со можни врнежи од дожд, температурата до 15 степени

Денес, сабота, 11 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можни врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 12 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »