Press "Enter" to skip to content

Во Битола по студеното утро, претежно сончево

Денес, понеделник, 13 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде, по студеното утро, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 14 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »