Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, среда, 15 март, во Битола, според прогнпзите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои Попладне ќе бидат пообилни. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, четврток, 16 март, во Битоал, времето ќе биде променливо облачно и свежо со провејување на слаб снег. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 9 степени.