Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и постудено, со повремен дожд

Денес, четврток, 16 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и постудено, со повремен дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, петок, 17 март, во Битола, времето ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.