Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно, од утре сончево и потопло

Денес, петок, 17 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, 18 март, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 14 степени.