Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб ветер од променлив правец

Денес, недела, 19 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 14 степени.

Утре, понеделник, 20 март, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »