Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: двајца дилери приведени во Битола

На 20.03.2023 на улица “Николче Ѓеорѓиевски Никлец“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност Битола лишиле од слобода две лица на возраст од 31 и 28 години, двајцата од Битола.

Кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.