Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: приведен крадец-украденото вратено, нападната жена од лице со кое била претходно во врска

На 25.03.2023 полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола  лишиле од слобода 32 годишно лице од Битола. Тој се сомничи за извршени две тешки кражби во викендици во битолско од каде биле одземени предмети, кои се пронајдени и вратени на сопствениците,а по документирање на настанот против сторителот ќе следува соодветна пријава.

На 24.03.2023 во 19.50 часот во Полициска станица Битола 21-годишна жена од село во битолско пријавила дека околу 17.00 часот пред маркет во Битола била физички нападната од  лице со кого претходно била во врска. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.