Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено, температурата до 8 степени

Денес, вторник, 28 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со засилен до силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, среда, 29 март, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.