Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 15 степени

Денес, четврток, 30 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 31 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »