Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер со убедлива победа над Охрид во Битола (фотогалерија)

Еурофарм – Пелистер 32:24 (17:7)

Екипата на Еурофарм Пелистер вечерва во Битола ја победи екипата на Охрид со резултат 32:24, полувреме, во рамките на плеј-офот. Екипата на Охрид во Битола не направи ништо повече освем чесен пораз иако најавуваа изненадување. Натпреварот започна со резултатски изедначена игра, што резултиаше со 3:3, по што следуваше добра игра во напад и одбрана и серија од 4:0, за предност од 7:3. Охриднамали на 8:6, но за десетина минути во продолжението постигна самое ден гол, а резултатот беше +10 (17:7), со кој резултат се отиде на одмор. Второто полувреме беше само колку да се заврши натпреварот, во кој се знаеше победникот.Најефикасни кај Еурофарм Пелистер Костески и Пешевски со по 6 постигнати гола и  Кузманоски со 5 гола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »