Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 10 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, четврток, 11 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »