Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 17 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »