Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 18 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 14 степени.

Утре, среда, 19 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

More from ВестиMore posts in Вести »