Press "Enter" to skip to content

Фудбалерката на Топ Гол утре во Битола против Џи џи, победата нов чекор кон Првата лига

Во рамките на 10 коло од ВФЛ жени сениорките на Топ гол од Битола ја пречекуваат екипата на Џи џи. Натпреварот е закажан за сабота, 22 април, со почеток во 17 часот на фудбалското игралиште “Павел Шатев“ во Битола.

-Несомнено сме поквалитетна екипа која е во победнички ритам. Победата не доаѓа сама има 90 минути  кои треба да одработат на терен, работевме на детали кои треба да ја подобрат ефикасноста во реализацијата. Што се однесува до составот сите фудбалерки ми се на располаѓање и ќе излезиме со офанзивен состав, изјави Кире Грбевски тренерот на Топ гол.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »