Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, петок, 28 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро со ниски температури за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, сабота, 29 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »