Press "Enter" to skip to content

Затекнати малолетници во угостителски објект после полноќ

Пронајдени малолетници во угостителски објект во Битола при акциска контрола на криминалистичката полиција и полициската станица од општа надлежност на СВР Битола во угостителски објекти во Битола на (29.04.) во времето од 00.00 до 04.00 часот во Битола во кафе бар на ул. “Фуштани“ во Битола затекнати се 5 малолетни деца и истите со потврда се предадени на родителите.
 
По документирање на настанот ќе следуваат соодветни поднесоци.
More from ВестиMore posts in Вести »