Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, од попладне повремен дожд

Денес, понеделник, 1 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, од пладневните часови со повремен дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, вторник, 2 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »