Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: 34 санкционирани возачи под дејство на алкохол, возачи возеле со 2,36 и 2,26 промили алкохол

Во текот на изминатата вечер (01.05.2023)во периодот од 17.00-22.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 34 возачи.Од нив 14 на територија на Битола , 6 во Прилеп ,5 во Демир Хисар по 3 во Македонски Брод и Ресен и 2 во Крушево.

За време на контролата биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »