Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи

Денес, четврток, 4 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, петок, 5 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »