Press "Enter" to skip to content

Нови бодови за фудбалерите на Пелистер, во Битола победена Локомотива

Пелистер – Локомотива 2:1 (1:1)

Екипата на Пелистер во Битола, под Тумбекафе ја победи Локомотива од Скопје со резултат од 2:1, полувреме 

Фудбалерите на Пелистер, поведоа уште во 8. минута кога по прекршокот над Петар Љамчевски во шеснаесетникот беше досуден пена, кој во гол и водство од 1:0 го претвори  Спиркоски. Во 45. минута по грешка во одбраната на Пелистер резултатот беше 1:1. Во 71. минута Маневски Борче да погоди за водство од 2:1, за победи и три бода.

Екипата на Пелистер се наоѓа на 4. место на табелата со 56 бода. Прва екипата на Воска спорт со 69 бода, втор е Гостивар со 67, а трет Вардар со 62.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »