Press "Enter" to skip to content

Кадетите на Еурофарм Пелистер се пласираа во “Final 4“, го победија Вардар во Битола (фотогалерија)

Еурофарм Пелистер – Вардар 34:24

Кадетите на Еурофарм Пелистер, денес со победата над екипата Вардар, во спортската сала “Боро Чурлевски“ изборија пласман во завршницата на кадетската лига на Македонија (Final 4).Кадетите на Еурофарм Пелистер, генерација 2006 и помлади, предводени од тренерот Фарук Мемиќ, ги победија своите врсници од тимот на Вардар 1961, со резултат 34:24. 

Фото: Дамијана Ристевска

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »