Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

Денес, сабота, 20 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има појава на нестабилност. Во Битола до 23 степени.

Утре, недела, 21 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »