Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Денес, недела, 21 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со појава на пороен дожд. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, понеделник, 22 мај, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со појава на локален пороен дожд. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »