Press "Enter" to skip to content

Исклучени 14 возачи од сообраќај на територија на СВР Битола, 12 други санкции

Денеска (25.05.2023) во периодот од 09.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт со моторно возило за време на активна забрана  за возење, при што исклучени од сообраќај се 14 возачи.

За време на контролата откриени се и 14 останати прекршоци.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. 

More from ВестиMore posts in Вести »