Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно

Денес, сабота, 27 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, недела, 28 мај, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.