Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со умерена облачност, од пладне можност за нестабилност

Денес, недела, 28 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, од пладне можност за нестабилно со дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 29 мај во Битла времето ќе биде променливо облачно, од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »