Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички напад, пад од мопед, каснување од куче скитник

На 26.05.2023 во СВР Битола, И. Ј. (54) од Битола пријавил дека на 24.05.2023 на ул. „Крсте Нале“ во Битола бил физички нападнат од 22 годишно лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 29.05.2023 во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Партизанска“ и ул.„Крушево“ во Битола, 71 годишно лице од Битола, управувајќи мопед „априлиа“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во
несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

На 29.05.2023 во СВР Битола, З.Д. (41) од Битола пријавил дека на ул. „Васил Брклевски“ во Битола бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »