Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: малолетник повреден на паркинг, бил удрен со “фиат панда“

Во СВР Битола било пријавено дека на паркинг на ул. “Смилевски Конгрес“ во Битола, товарно возило „фиат панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 28 годишник од Битола, удрило во малолетен пешак од Битола.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани од Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидната екипа од СВР Битола.