Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно

Денес, недела, 11 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а од пладневните часови можност за нестабилно со пороен дожд.  Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 12 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд. Температурата во Битола до 22 степени.