Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 13 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата зза хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Кон крајот на денот облачноста и врнежите постепено ќе се намалуваат. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 14 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »