Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладне можност за нестабилност

Денес, недела, 25 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладне можност за нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, понеделник, 26 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 28 степени.