Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 26 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7

Утре, вторник, 27 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени.