Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 27 јуни, во Битола, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=8

Утре, среда, 28 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 28 степени.  UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »