Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за физички напад, приведени три лица за поседување марихуана

На 27.06.2023  во СВР Битола П. Н. на возраст од 61 година од Битола пријави дека на ул. „Илинденска“ во Битола бил физички нападнат од 51 годишно лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 27.06.2023 полициски службеници од СВР Битола од дворно место на училиште во Битола лишиле од слобода лице на возраст од 38 години од Скопје и 37 годишно лице од Битола затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на настанот против истите ќе следува соодветна пријава.

На 26.06.2023 полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола привеле 40 годишно лице од Битола затоа што при претрес во неговиот дом на ул. „Коста Абрашевиќ“, во Битола, пронашле и одзеле марихуана. По документирање на настанот против истите ќе следува соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »